Każdy wie jak ważne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu w życiu codziennym – bez niezawodnego samochodu, komputera czy telefonu komórkowego wykonywana praca staje się uciążliwa, mecząca i niewydajna. Wierzymy, że czynnikiem niezbędnym do zapewnienia wysokiej jakości i terminowości realizacji przedsięwzięcia jest odpowiednia baza sprzętowa.
Dzięki ciągłym inwestycjom możemy poszczycić się maszynami odpowiadającymi potrzebom i wymaganiom stawianym przez naszych klientów.

Poniżej przedstawiamy maszyny i urządzenia składające się na nasz park maszynowy

Pikowarka wieloigłowa - ponad 200 wzorów

Pikowarka wieloigłowa

Wieloigłowa pikowarka, sterowana komputerowo, szyjąca ściegiem stębnowym. Maszynę charakteryzują następujące cechy użytkowe:

– wzory do programowania w zasięgu 360°
– szeroki zasięg użycia od łatwego pikowania (duże wzory szyte małą ilością igieł) do wzorów delikatnych, prawie jak haftowanych
– możliwość wytwarzania precyzyjnych wzorów
– maksymalna wydajność na różnych grubościach materiału

Maszyna Durkopp Adler

Maszyna 1-igłowa automatyczna Durkopp Adler

Stebnówka 1-igłowa z potrójnym transportem (dolny ząbkowy, krocząca stopka, krocząca igła). Prędkość szycia do 3500 ściegów/min, długość ściegu do 9 mm, wznios stopki 16 mm, duży, poziomy chwytacz. Prosta regulacja skoku transportu górnego. Maszyna przeznaczona do różnego rodzaju tkanin.
lamowarka

Lamowarka Durkopp Adler

Lamowarka z potrójnym transportem wyposażona w odkrawacz i zwijacz lamówki. Szerokość lamowania 13,5 mm. Maszyna wykorzystywana w lamowaniu kołder.
Mamut pikowarka ramienna

Pikowarka ramienna Mamut

Pikowarka jednogłowicowa o dużej wydajności roboczej. Możliwość pikowania wielu wzorów. Zszywanie tkanin wykonujemy ścięgiem stębnówkowym, który jest gwarancją wysokiej jakości i trwałości. Zadowolenie klientów jest podstawą działania naszej firmy, dlatego do każdego zadania podchodzimy z należytą dokładnością i zaangażowaniem.
Linia do produkcji ovaty wysokopuszystej

Linia do produkcji ovaty wysokopuszystej

Najnowocześniejsza technologia, zastosowanie innowacyjnych rozwiązań pozwala nam produkować najwyższej jakości włókniny, których jakość sprosta najsurowszym wymaganiom konsumentów.

Wyprodukowane z włókien silikonowych łączących właściwości antyalergiczne i najwyższe walory użytkowe. Włóknina ta jest kombinacją delikatnych, cienkich włókien silikonowych posiadających kanaliki powietrzne – hollow – w których gromadzi się powietrze. Zapewniają wysokie parametry ciepłochronne, nadają sprężystość przy jednoczesnej odprężności i miękkości. Wyroby z zastosowaniem tej kompozycji surowcowej można prać mechanicznie bez ryzyka utraty pierwotnych właściwości.

Produkujemy włókninę o gramaturze 80-500g/m2

Produkcja granulatu

Maszyna do produkcji granulatu/wypełnienia

Kulka silikonowa jest produkowana z włókien poliestrowych skręcanych termicznie. Wypełnienie jest antyalergiczne i z powodzeniem zastępuje naturalny puch, może być używane do produkcji poduszek dla dzieci, poduszek dekoracyjnych oraz maskotek. Wsady z kulki silikonowej można prać w pralce.
Cięcie lamówek

Maszyna do cięcia lamówek

W naszej pracowni tniemy różnego rodzaju tkaniny, poliestry, dzianiny i inne materiały. Gwarancją elastyczności produktu finalnego jest zastosowanie specjalnego, ukośnego cięcia. Powierzone prace wykonujemy w oparciu o zaawansowany park maszynowy oraz wiedzę i wieloletnie doświadczenie naszych pracowników. W ten sposób możemy dostarczyć naszym klientom równe lamówki, wykonane zgodnie ze złożonym zamówieniem. Usługę realizujemy kompleksowo i szybko, przy zachowaniu najwyższych standardów jakości. Decydując się na cięcie lamówek za naszym pośrednictwem zapewniają sobie Państwo perfekcyjne dopasowanie materiału do gotowego produktu.

Oferujemy usługę cięcia materiałów : Po skosie, na wprost, poprzecznie i po linii gwintu, w trakcie przewijania (Papier, folia, folia odblaskowa itp)

Maszyna do wypełniania poduszek

Maszyna do wypełniania poduszek

Włókna z których są stworzone kulki silikonowe cechują się kanałem powietrznym, a także są skrętnie karbikowane. Dzięki temu zapewniają przestrzenność wyrobu, puszystość oraz sprężystość. Owe kulki są znakomitym produktem, który to znajduje bardzo różnorodne zastosowanie. Używa się ich nie tylko w poduszkach, pościeli, kołdrach, ale również w oprawach tapicerskich, legowiskach, kurtkach a nawet w zabawkach. Dzieje się tak dlatego, że są one bardzo sprężyste oraz wytrzymałe, dlatego nie tylko świetnie się sprawdzają w długotrwałym użytkowaniu, ale również można je prać i są odporne na rozerwanie, zginanie i ścieranie. Nie ulegają zmianom pod wpływem światła, czynników chemicznych i biologicznych. Kulki silikonowe mają wszechstronne zastosowanie, a ich dodatkowym atutem jest antyalergiczność. Mogą stosować je osoby uczulone i bardzo wrażliwe. Kulki są stworzone z zastosowaniem nowoczesnej technologii. Kulki zapewniają zachowanie pierwotnego kształtu poduszki, a dodatkowo zapewniają wysoki komfort użytkowania. Dzięki nim zapewnimy sobie największą wygodę snu.